Płytki i schody z trawertynu oraz inne wyroby - Carrara Poznań

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów z kamienia naturalnego. Trawertyn dostępny m.in. dla klientów z Poznania służy do ozdabiania takich przestrzeni jak salony, kuchnie czy tarasy. Odkryj jego charakterystyczny styl i właściwości – wybierz sprawdzonego dostawcę, markę Carrara.

Trawertyn, z którego powstają płytki, kominki, schody, parapety czy elewacje, to obok marmuru i granitu jeden z najpopularniejszych kamieni naturalnych wykorzystywanych w budownictwie i do wykańczaniu wnętrz. To wyjątkowo atrakcyjny i zarazem uniwersalny pod względem designerskim materiał, który może być piękną ozdobą wielu pomieszczeń. Nasza hurtownia kamienia pozyskuje ten materiał ze stuprocentowo sprawdzonych i pewnych źródeł, co pozwala na tworzenie konstrukcji najwyższej jakości.

Za projekty i ich wykonanie odpowiadają profesjonalni kamieniarze, którzy wiedzą, jak obchodzić się z różnymi skałami. Doświadczenie w połączeniu z profesjonalnymi narzędziami zapewnia znakomite efekty pracy w postaci płytek, schodów, parapetów, kominków czy elewacji powstających z trawertynu. Na życzenie klienta przeprowadzamy także montaż zrealizowanych konstrukcji. Obszarem naszej działalności obejmuje głównie Poznań i okolice.

Trawertyn – właściwości materiału

Materiał dawniej budowlany, a współcześnie ozdobny – trawertyn – jest także znany jako:

 • martwica wapienna,
 • tuf wapienny,
 • źródleniec,
 • alabaster egipski.

Ten rodzaj skały osadowej wykorzystuje się w architekturze od wieków, przede wszystkim ze względu na prostotę obróbki. Wizualnie przypomina marmur, ale jest bardziej miękki (stopień twardości 3,5 – 4 w skali Mohsa). Co więcej, pozyskuje się go na całym świecie, w tym również w Małopolsce. Stosowano go już w starożytnym Egipcie, zarówno w budownictwie, jak i do tworzenia rzeźb. Podobnie jak architekci, tak i artyści doceniali jego trwałość , która idzie w parze z wyjątkową prezencją. Dzisiaj trawertyn zachwyca np. jako elewacja, płytki podłogowe, kominek, parapet czy schody.

Do zalet trawertynu, którym można pokryć m.in. taras, należy zaliczyć naturalnie „antyczny” styl z uwagi na warstwę naturalnej patyny pojawiającej się na pozbawionym wypełnień materiale surowym. Choć sama skała jest porowata, a przez to krucha oraz nieodporna na zarysowania, pożądane właściwości powierzchni można uzyskać poprzez żywicowanie czy impregnację.

Impregnacja trawertynu

Jak prawidłowo impregnować trawertyn? To bardzo ważny, a zarazem nieskomplikowany aspekt jego pielęgnacji, dlatego warto o nim pamiętać i wykonywać go zgodnie ze standardami oraz wymaganiami tego kamienia naturalnego. Pierwszym krokiem jest usunięcie z jego powierzchni wszelkich nieczystości – najpierw suchą szmatką, później na mokro, najlepiej przy użyciu przeznaczonego do tego celu preparatu. Po wyschnięciu można zabrać się za nakładanie impregnatu na płytki, kominek, schody, parapet, taras czy elewację z trawertynu. Środek należy rozprowadzać równomierne za pomocą bawełnianej ściereczki. Zalecane jest używanie w tym celu jednego produktu, po czym trzeba poczekać, aż całkowicie wyschnie.

Zastosowanie trawertynu

Z uwagi na swoją budowę chemiczną, estetykę oraz wspomnianą już podatność na obróbkę znajduje wiele zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Produkty trawertynowe to m.in.:

 • schody,
 • elewacje,
 • kominki,
 • płytki na podłogi,
 • blaty kuchenne,
 • blaty łazienkowe,
 • parapety.

Wybierając wysokojakościowy materiał dostarczany przez naszą firmę, jesteś w stanie spójnie i stylowo zaaranżować cały dom – od korytarza i klatki schodowej, przez łazienkę i kuchnię, po salon czy gabinet.

Dlaczego warto wybrać trawertyn?

Jednym z głównych powodów, dla których warto zdecydować się na ozdobne elementy z trawertynu, np. płytki podłogowe, elewacje, kominki, schody czy parapety, jest wyjątkowy wygląd naturalnego kamienia: ciepła barwa i charakterystyczne uwarstwienie. Odcienie brązu, żółci czy czerwieni doskonale komponują się z drewnem i metalem, dlatego oferowane przez nas materiały są tak chętnie wykorzystywane w klasycznych aranżacjach domów, mieszkań czy biur. Kamień można przycinać, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję. To pod wieloma względami konkurencyjny materiał względem granitu, który z uwagi na estetykę cieszy się większą popularnością od innych naturalnych surowców.

Produkty dostępne w naszej ofercie są odpowiedzią na wysublimowane potrzeby klientów, których interesuje klasyczny styl i ciepła aranżacja wnętrz. Niezależnie od tego, czy chodzi o płytki na posadzkę, okładzinę ścienną, elewację, kominek, parapet, schody, czy tarasy – stylowy efekt jest widoczny i podkreśla elegancki charakter całego obiektu.

Trawertyn – piękny kamień naturalny

Czy wiesz, że właśnie z surowca wykonano elewację jednego z najbardziej znanych budynków na świecie – Bazyliki św. Piotra w Watykanie? Właściwości kamienia były znane i wykorzystywane już w starożytności. Dziś to element ozdobny w domach, w których liczy się elegancja, ponadczasowy styl i przywiązanie do klasycznej architektury wnętrz. Jeśli cenisz materiały najwyższej jakości, zaufaj doświadczeniu naszej firmy. W Carrara dbamy o nieustanne udoskonalanie cięcia i obróbki kamieni naturalnych, aby trawertyn stanowił atrakcyjny wybór dla klientów z Poznania oraz innych miejscowości w Polsce.

Kontakt z nami

Carrara
ul. Miętowa 14a
61-680 Poznań