Kwarcyt – poznaj charakterystykę i zastosowanie tego kamienia

Spis treści:

  1. Atrakcyjny wizualnie i wytrzymały kwarcyt
  2. Poznaj właściwości kwarcytu
  3. Blaty, schody, parapety
  4. Konglomerat kwarcowy – jakie są różnice?
  5. Carrara – hurtownia kamienia z Poznania

Na zastosowanie naturalnego kamienia we własnym domu decyduje się coraz więcej osób zainteresowanych materiałami naturalnymi premium. Duży kłopot do niedawna był z ich dostępnością. Teraz jednak wyselekcjonowane parapety z konglomeratu znajdziesz w Poznaniu w naszej firmie. Oferujemy wyłącznie sprawdzone modele powstałe przy użyciu sprawdzonych materiałów skalnych od zaufanych dostawców. Najlepsi kamieniarze czuwają nad tym, aby Twój nowy blat kwarcytowy cechował się wysoką jakością. Poznaj zalety tego surowca!

Atrakcyjny wizualnie i wytrzymały kwarcyt

Dostępne w naszej firmie blaty z kwarcytu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałością. Są przystosowane do intensywnej eksploatacji w najbardziej wymagających warunkach. To jednak nie jest ich jedyna zaleta.

Poszczególne modele oferowane przez naszą firmę różnią się także stylistyką. Oferujemy warianty w odcieniach szarości – idealne do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, jak i bardziej kolorowe, np. błękitne czy czerwone. Cechą wspólną wszystkich blatów z kwarcytu jest spójność. Zawsze w konkretnym wariancie przeważa jedna barwa, dzięki czemu można go z łatwością dopasować do obecnej lub przyszłej aranżacji swoich kuchni czy łazienek.

Kwarcyty zastosowanie - poznaj właściwości kwarcytu

Zalet blatu kwarcytowego jest znacznie więcej i warto poznać je wszystkie jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim zwarty, zbity i monolityczny materiał praktycznie nie chłonie zanieczyszczeń, a jego powierzchnię przy odpowiedniej pielęgnacji bardzo ciężko zarysować nawet dość ostrymi przedmiotami. Ponadto jest stosunkowo odporny na stłuczenia wynikające np. z upuszczenia na jego powierzchnię ciężkiego narzędzia. 

Jakie jeszcze może być zastosowanie kwarcytu? Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kwarcytu na schody oraz na podłogi, gdyż jest w pełni odporny na wypaczanie, działanie wilgoci oraz na większość domowych środków czyszczących. Doskonale się sprawdzi także w miejscach szczególnie narażonych na intensywną eksploatację, gdyż wykazuje dużą wytrzymałość na ścieranie.

Blaty, schody, parapety

Kwarcyt pod postacią spieku oraz konglomeratu to uniwersalny surowiec, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Tradycyjnie większość osób wykorzystuje go na blaty, niektórzy jednak idą o krok dalej i stosują kwarcyt do pokrycia schodów. To nie wszystko. Można go również zastosować do wykonania:

  • parapetów,
  • tarasów,
  • podłóg,
  • całych ścian,
  • i wielu innych powierzchni.

Warto jednak pamiętać o tym, że w kwestii wyglądu produktów z konglomeratu i kwarcytu liczy się sposób ich montażu czy też specyfiki używane do ich czyszczenia i impregnacji. Najlepiej na bieżąco usuwać z blatów, schodów czy parapetów wszystkie zabrudzenia, a także jak najszybciej reagować na wszelkie uszczerbki czy głębsze zarysowania. W ten sposób znacznie łatwiej zachować estetyczny wygląd materiału przez wiele lat i ochronić go przed trwałymi uszkodzeniami.

Konglomerat kwarcowy – jakie są różnice?

Surowiec wykorzystywany do produkcji parapetów z konglomeratu cechuje się przede wszystkim bardzo wysoką trwałością. W składzie mieszanki znajdziemy zmielony kwarc oraz dodatki: barwniki, żywicę, granulat szklany lub granit. To właśnie one odpowiadają za podwyższenie parametrów użytkowych oraz za zachowanie atrakcyjnej stylistyki na długi czas po zakupie.

Dobrym zastosowaniem kwarcytu może być czysty spiek w postaci wielkoformatowej płyty powstaje poprzez ubijanie sproszkowanego surowca pod naporem nawet kilkunastu ton. Później następuje jego wypalenie w wysokiej temperaturze. Ma w efekcie prawie takie same właściwości użytkowe jak konglomerat, cechuje się marginalną chłonnością wody, jest odporny na praktycznie wszystkie uszkodzenia mechaniczne. Może jednak ulegać zabarwieniu. Spiek czy konglomerat? Oba rozwiązania są godne polecenia!

Carrara – hurtownia kamienia z Poznania

Nasza hurtownia oferuje przeróżne produkty wykonane z kwarcytu, w tym także blaty oraz płytki i wiele innych artykułów. Wszystkie cechują się wysoką jakością i podwyższonymi parametrami użytkowymi, a przy tym także korzystną ceną zakupu. Materiały skalne nie mają przed nami żadnych tajemnic. Wykorzystujemy do ich produkcji surowce pochodzące wyłącznie od najlepszych światowych dostawców, a kompetentni kamieniarze dbają o to, aby każdy produkt spełniał wszelkie oczekiwania i potrzeby klientów. Nasza hurtownia kamienia z Poznania Carrara jest doskonałym partnerem biznesowym, dlatego zapraszamy do współpracy już dziś.

Kontakt z nami

Carrara
ul. Miętowa 14a
61-680 Poznań