Ile kosztują schody z granitu?

Spis treści:

 1. Granit – piękno i trwałość
 2. Schody zewnętrzne i wewnętrzne – różnice
 3. Kolorystyczna paleta granitu
 4. Schody z granitu – wycena i realizacja
 5. Granit, trawertyn, piaskowiec – sprawdź, z czego jeszcze zrobisz schody!

Mimo że kamieni naturalnych doskonale nadających się na schody zewnętrzne i wewnętrzne jest kilka – granit bije rekordy popularności. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że to nadzwyczaj wytrzymały materiał. Jego ogromnym atutem jest bogata paleta kolorystyczna, w jakiej występuje i liczne możliwości obróbki. Ile kosztują stopnie z tego surowca? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiadamy!

Mimo że kamieni naturalnych doskonale nadających się na schody zewnętrzne i wewnętrzne jest kilka – granit bije rekordy popularności. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że to nadzwyczaj wytrzymały materiał. Jego ogromnym atutem jest bogata paleta kolorystyczna, w jakiej występuje i liczne możliwości obróbki. Ile kosztują stopnie z tego surowca? Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiadamy!

Granit – piękno i trwałość

W dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa, granity uzyskują 7-8 punktów. Ich wytrzymałość sprawia, że wspaniale sprawdzają się jako materiał na elewacje, podjazdy samochodowe, czy właśnie schody do domu. Kamień jest odporny na:

 • niskie i wysokie temperatury,
 • ścieranie,
 • środki chemiczne,
 • zarysowania,
 • kwaśne deszcze,
 • wilgoć.

Stopnie wykonane z tej skały zniosą nie tylko trudne warunki pogodowe, ale także duże obciążenia, buty na szpilkach i psie pazury. Kupisz zarówno surowy kamień, jak i poddany obróbce, np.:

 • polerowaniu,
 • groszkowaniu,
 • płomieniowaniu,
 • boniowaniu,
 • szlifowaniu.

Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na tytułowe pytanie, ponieważ każde zamówienie wycenianie jest indywidualnie. Koszt zależy od ilości materiału potrzebnego do realizacji projektu, miejsca jego pozyskania i sposobu obróbki. Surowy kamień jest zdecydowanie tańszy. Tradycyjne schody montowane na betonie będą kosztować mniej ze względu na ilość pracy, jaką należy przy nich wykonać. Możesz jednak być pewny, że bez względu na wybraną opcję – granit to zawsze inwestycja na lata.

Schody zewnętrzne i wewnętrzne – różnice

Zewnętrzne stopnie są wizytówką domu. Powinny pięknie się prezentować oraz być bezpieczne dla mieszkańców i gości. Dlatego też schody z granitu należy zabezpieczyć antypoślizgową warstwą. Świetnie sprawdzą się tutaj płytki w wykończeniu strukturalnym i płomieniowanym, ale także polerowane wyroby z pasami antypoślizgowymi.

We wnętrzu możesz pokusić się o gładkie i polerowane powierzchnie. Przetrwają one lata i będą dodawać przestrzeni domu lub firmy luksusu. Blask takich stopni wykazuje pełną odporność na środki chemiczne, co oznacza, że spokojnie przemyjesz ich powierzchnie zwykłym płynem do podłóg. Bez względu na to, czy marzysz o jednokolorowych i lśniących schodach, czy surowym kamienieniu o dwóch odcieniach – w Carrara znajdziemy dla Ciebie idealny materiał i odpowiednio go przygotujemy.

Paleta kolorystyczna granitu

Natura hojnie obdarza nas skałami granitowymi w rozmaitych kolorach. Jeśli wiesz, gdzie szukać, dobranie wytrzymałego kamienia dekoracyjnego idealnie wpisującego się w aranżację staje się naprawdę łatwe. Granity występują w wielu ciekawych odcieniach:

 • szarości,
 • beżu,
 • czerwieni,
 • brązu,
 • bieli.

Płyty mogą być gładkie kolorystycznie, mieć ziarnisty wzór lub oryginalne żyłowanie. Jeśli szukasz surowca bardziej praktycznego – postaw na materiał skalny o minimum dwóch kolorach. Lśniące stopnie w jednym odcieniu są niezwykle eleganckie. Wymagają one jednak dokładniejszego mycia i niekiedy polerowania na sucho w celu usunięcia zacieków. O wielobarwne i wzorzyste powierzchnie łatwiej jest zadbać.

Schody z granitu – wycena i realizacja

W firmie Carrara przez 25 lat działalności przetestowaliśmy wielu dostawców materiałów skalnych. Aktualne współpracujemy wyłącznie z tymi, których produkt spełnia wyznaczone przez nas surowe kryteria jakości. Dzięki temu potrafimy dobrać kamień, który w 100% wpisuje się w oczekiwania klienta.

Bloki skalne poddajemy starannej obróbce według wytycznych zamawiającego. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują schody z granitu – skontaktuj się z nami i opowiedz o swoim pomyśle. Bogate doświadczenie w wykonywaniu różnych powierzchni z kamienia sprawia, że potrafimy doradzić odpowiednie rozwiązanie.

Granit, trawertyn, piaskowiec – sprawdź, z czego jeszcze zrobisz schody!

Odporny granit to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Nie jest on jednak jedynym kamieniem, z którego wykonasz trwałe i piękne schody. Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, sprawdź także trawertyn, bazalt i kwarcyt. Osobom, którym zależy przede wszystkim na luksusie i elegancji, a mniej na funkcjonalności polecamy schody ze szlachetnego marmuru. Po więcej informacji zapraszamy do nas !/p>

Kontakt z nami

Carrara
ul. Miętowa 14a
61-680 Poznań